Blúza súkenná anglická-neskorší variant (Battledress Blouse, Serge-late)

Panther-Store Heritage

Pri výbere veľkosti rovnošaty sa riaďte tabuľkami konfekčných veľkostí, ktoré sa týkajú blúz a nohavíc rovnošaty britskej súpravy Battledress. Tabuľky sa nachádzajú v sekcii "Veľkosti a formulár" tejto webovej stránky. V prípade, ak potrebujete odlišnú veľkosť blúzy alebo nohavíc, kľudne nás kontaktujte prostredníctvom našej e-mailovej adresy alebo prostredníctvom telefónu. V takomto prípade Vám bez ďalšieho príplatku vyrobíme inú regulárnu veľkosť výrobku, ktorá sa bežne nedá objednať alebo po predchádzajúcej vzájomnej dohode si budete musieť priplatiť za individuálnu výrobu výrobku na mieru.

Zvolte si variantu:

157,00 €

Historické okienko a detailný opis produktu

Po ukončení výroby Panther-Store britských Battledress blúz a nohavíc sme úspešne presunuli originálne materiály a dizajny, ktoré boli používané na ich výrobu z Brna, Česka do Nemšovej, na Slovensko, aby sme zachovali dedičstvo týchto vysokokvalitných výrobkov pre reenactorov na celom svete. Vieme, že Panther-Store mal len najlepšie referencie, čo bolo samozrejme dielom veľmi osobného prístupu Davida M. k jeho zákazníkom. Dlhé obdobie sme s ním mali excelentný osobný a priateľský vzťah a hrdo sme predali tucty súčastí britských Battledress súprav. Bohužiaľ, po letnej tragédii pre rodinu všetkých reenactorov, zostali naše ruky prázdne. V tejto smutnej situácii sme nechceli nahradiť vysoko kvalitnú britskú súpravu Battledress lacnými riešeniami od mnohých známych predajcov alebo výrobcov, pretože sme si istí, že najvyššia kvalita a dobré predajné ceny sú veľmi dôležité.

V tejto položke ponúkame neskorší variant anglickej vlnenej blúzy Battledress Blouse, Serge, ktorý je niekedy označovaný aj ako vzor 1937 Pattern. Blúza bola do britskej kráľovskej armády zavedená v súlade so Špecifikáciou U/617 zo dňa 6. júna 1940, vzor č. 11456. Blúza bola len modifikáciou skôr zavedenej blúzy, Serge a nešlo o nový vzor, ako sa niekedy táto modifikácia chybne označuje, ako Battledress Blouse, 1940 Pattern, keďže ide len o III. modifikáciu Battledress Blouse, Serge (1937 Pattern). Toto chybné označovanie je dôsledkom činnosti ich výrobcov v 40. rokoch XX. storočia, a to použitím nových výrobných štítkov, ktoré boli vyrobené už pre novú britskú rovnošatu Battledress, 1940 Pattern (Austerity). Súčasti britskej súpravy Battledress boli pre československé vojenské jednotky v ZSSR dodávané cez Murmaňský (Archangeľský) koridor z Veľkej Británie. Tieto boli taktiež používané československými dôstojníkmi, ktorí prichádzali do ZSSR z Veľkej Británie alebo zo Stredného východu. Neskorší variant britskej súpravy Battledress, Serge bol v ZSSR používaný od jari 1942 až do konca II. svetovej vojny.