Nohavice súkenné anglické-neskorší variant (Battledress Trousers, Serge-late)

Panther-Store Heritage/Made in Czechoslovakia

Pri výbere veľkosti rovnošaty sa riaďte tabuľkami konfekčných veľkostí, ktoré sa týkajú blúz a nohavíc rovnošaty britskej súpravy Battledress. Tabuľky sa nachádzajú v sekcii "Veľkosti a formulár" tejto webovej stránky. V prípade, ak potrebujete odlišnú veľkosť blúzy alebo nohavíc, kľudne nás kontaktujte prostredníctvom našej e-mailovej adresy. Najbližší pracovný deň Vám na Vaše otázky odpovieme.

Zvolte si variantu:

157,00 €

Historické okienko a detailný opis produktu

Po ukončení výroby Panther-Store britských Battledress blúz a nohavíc sme úspešne presunuli originálne materiály a dizajny, ktoré boli používané na ich výrobu z Brna, Česka do Nemšovej, na Slovensko, aby sme zachovali dedičstvo týchto vysokokvalitných výrobkov pre reenactorov na celom svete. Vieme, že Panther-Store mal len najlepšie referencie, čo bolo samozrejme dielom veľmi osobného prístupu Davida M. k jeho zákazníkom. Dlhé obdobie sme s ním mali excelentný osobný a priateľský vzťah a hrdo sme predali tucty súčastí britských Battledress súprav. Bohužiaľ, po letnej tragédii pre rodinu všetkých reenactorov, zostali naše ruky prázdne. V tejto smutnej situácii sme nechceli nahradiť vysoko kvalitnú britskú súpravu Battledress lacnými riešeniami od mnohých známych predajcov alebo výrobcov, pretože sme si istí, že najvyššia kvalita a dobré predajné ceny sú veľmi dôležité.

V tejto položke ponúkame neskorší variant anglických vlnených nohavíc Battledress Trousers, Serge, ktorý je niekedy označovaný aj ako vzor 1937 Pattern. Nohavice boli do britskej kráľovskej armády zavedené v súlade so Špecifikáciou U/617 zo dňa 6. júna 1940, vzor č. 11456. Nohavice boli len modifikáciou skôr zavedených nohavíc, Serge a nešlo o nový vzor, ako sa niekedy táto modifikácia chybne označuje, ako Battledress Trousers, 1940 Pattern, keďže ide len o III. modifikáciu Battledress Trousers, Serge (1937 Pattern). Toto chybné označovanie je dôsledkom činnosti ich výrobcov v 40. rokoch XX. storočia, a to použitím nových výrobných štítkov, ktoré boli vyrobené už pre novú britskú rovnošatu Battledress, 1940 Pattern (Austerity). Súčasti britskej súpravy Battledress boli pre československé vojenské jednotky v ZSSR dodávané cez Murmaňský (Archangeľský) koridor z Veľkej Británie. Tieto boli taktiež používané československými dôstojníkmi, ktorí prichádzali do ZSSR z Veľkej Británie alebo zo Stredného východu. Neskorší variant britskej súpravy Battledress, Serge bol v ZSSR používaný od jari 1942 až do konca II. svetovej vojny.