Košeľa bavlnená austrálska s náplecníkmi

Košeľa bavlnená austrálska s náplecníkmi predstavuje vzor austrálskej vojenskej košele označovanej, ako KD Tropical, Shirt, ktorá bola používaná najmä v horúcich tropických podmienkach Afriky a Tichomoria. Farebný odtieň košele bol svetlý a pripomínal okrovú farbu. Do ZSSR sa tieto košele dostávali v rámci britskej pomoci War Aid, alebo sa k čs. voj. jednotkám v ZSSR dostávali aj v rámci rôznej inej medzinárodnej pomoci, ktorú organizoval napr. československý červený kríž so sídlom v Londýne alebo v Moskve, ale išlo o realizáciu materiálnych dodávok cez R.W.R. (Russian War Relief), ktorý vznikol ešte pred zverejnením Lend Lease Act, a to na jeseň roku 1941. Košeľa obsahovala náplecníky, takže bola vhodná na nosenie aj samostatne, čo nebolo ničím výnimočným počas horúcich letných dní.

Košeľa je vhodná pre nosenie ašpirantmi, gážistami a ženami čs. voj. jednotiek v ZSSR, a to pod blúzou rovnošaty alebo samostatne, ako vrchný diel rovnošaty s tým, že golier pri krku je zopnutý a okolo neho je uviazaná viazanka anglického alebo amerického pôvodu, či v ojedinelých prípadoch aj civilného pôvodu, alebo sa nosí bez kravaty, a to tak pod blúzou, ako aj samostatne s improvizovanou a jednoduchou rozhalenkou.

Veľkosť košele je prakticky univerzálna a jej veľkosť určuje len jej obvod goliera, ktorý je uvedený v centimetroch (cm). 

Zvolte si variantu:

45,00 €
Please select variants first