Československé vojenské jednotky v ZSSR - výstroj, ľahká pechotná výzbroj a iný intendančný materiál: I. a II. časť

Predpredaj od 1.9.2021

Problematiku sledovanú týmto dielom môžeme s určitosťou zaradiť medzi jednu z neprebádaných oblastí histórie československých vojenských jednotiek v ZSSR, kde doposiaľ nebola spracovaná žiadna podrobná štúdia.

V niektorých prípadoch, v rámci všeobecne známych diel zameraných najmä na opísanie bojovej cesty našej zahraničnej armády na východe, sa o ústroji a ďalšom intendančnom materiály objavilo len veľmi málo informácií, ktoré však z dôvodu svojho zamerania, nemohli poskytnúť komplexný pohľad na problematiku sledovanú týmto dielom. Práve z tohto dôvodu vznikla táto dvojdielna publikácia, ktorá je pokusom o čiastočné zaplnenie doposiaľ bieleho miesta na mape vojenských dejín Československa.

Rozsah obidvoch dielov: cca 800 strán. Formát: šírka 240mm x výška 320mm.

Jazyková verzia: Slovenčina. Hmotnosť: cca 8 kg.

Autor: Roman Moravec. 

Súčasná situácia (k 5.1.2021) pri príprave diela do tlače je taká, že I. časť je po jazykovej úprave a je pripravená na zalomenie do tlače. Ide o cca 380 strán, takže to nejaký čas potrvá. Súčasne sa pracuje na II. časti, ktorá bude mať cca 400 - 450 strán. Tam je spracovaná rovná polovica tak, že je zalomená do tlače. Všetkých 60 dielov (kapitol) je už po jazykovej úprave. Všetky tieto úpravy prebiehali, a to skutočne intenzívne, od polky februára 2020 až do konca kalendárneho roka 2020. Skutočne ide o prakticky každodennú mravčeniu prácu, ktorú si toto dielo vyžaduje. O priebehu prípravy diela do tlače Vás budeme informovať v kvartálnych intervaloch.Zvolte si variantu:

0,00 €
Please select variants first