Čapica poľná anglická (Field Service Cap, resp. FS Cap)

Do vypredania zásob!

Čapica poľná anglická, resp. čapica letná je vyrobená z prírodnej vlnenej textílie strednej gramáže, spadajúcej do kategórie "obleková a kostýmová látka". 

Z dôvodu zachovania autentickosti sú na podšívke ang. poľnej čapice uvedené rozmery v britských inčoch (Inch), ktoré zodpovedajú týmto rozmerom v cm:

55 cm = 6 3/4 in; 56 cm = 6 7/8 in; 57 cm = 7 in; 58 cm = 7 1/8 in; 59 cm = 7 1/4 in; 60 cm = 7 3/8 in a 61 cm = 7 1/2. 

Farba = Color, Variant = Variant, Obvod hlavy = Head´s Circumference, Hmotnosť = Weight. 

Zvolte si variantu:

39,00 €

K tomuto produktu odporúčame zakúpiť

alebo


Historické okienko a detailný opis produktu

Čapica poľná anglická (Field Service Cap, resp. FS Cap), tzv. "lodička anglická", bola vyrobená z prírodnej vlnenej textílie vo farbe khaki, utkanej v keprovej väzbe za použitia prírodnej vlnenej česanej melírovanej priadze (melange-melanž). Dôležitou časťou anglickej lodičky bol pohyblivý textilný dielik, ktorý mal ľavú a pravú časť, a bol vedený po celom jej obvode. Pôvodné dva malé anglické gombíky z kovu žltej farby boli odstránené a voľné konce textilného dielika boli navzájom zošité. Pod týmto zošitím bol na telo lodičky prišitý krátky štítok, ktorý v prípade potreby bolo možné sklopiť smerom nadol. Za zlých poveternostných podmienok sa textilný dielik lodičky mohol používať ako podbradník, príklopka uší a nátylník v jednom. K telu lodičky sa prichytával pomocou dvoch kovových háčikov, ktoré boli zaháknuté do dvoch okrúhlych kovových očiek s priemerom 7 mm, umiestených na obidvoch stranách tela lodičky. Háčiky a kovové očká boli vyrobené z kovu žltej farby. Lodička anglická bola podšitá vystuženou prírodnou bavlnenou textíliou pieskovožltej farby, utkanou v keprovej väzbe. Potný prúžok bol vyrobený z prírodnej vlnenej textílie vo farbe khaki, utkanej v plátnovej väzbe, šírky 40 mm. Na ľavej prednej strane tela lodičky bol umiestnený malý československý čapicový odznak z moreného kovu žltej farby, vyrobený vo Veľkej Británii.

V ZSSR sa taktiež nosila aj čapica poľná anglická, ktorá bola prispôsobená pre nosenie vojakmi ČVJ, a to vzájomným zošitím dvoch voľných koncov textilného dielika, ktorý bol vedený po celom obvode poľnej čapice. Na ľavej prednej strane tela lodičky bol umiestnený malý československý čapicový odznak z moreného kovu žltej farby, vyrobený vo Veľkej Británii.