Bagandže šnurovacie (Shoes Service, Russian Last)

Exkluzívny produkt

V rámci tejto položky Vám ponúkame vernú repliku lend lease bagandží dodávaných výhradne pre jednotky brannej moci ZSSR čo znamená, že sa nejedná o bagandže vyrábané aj pre jednotky brannej moci USA, ktoré boli v rámci Lend Lease Act dodávané aj do ZSSR.

Zvolte si variantu:

0,00 €

Historické okienko a detailný opis produktu

Nami ponúkané bagandže sú produktom amerických tovární na výrobu kožených bagandží, avšak dodávaných len do ZSSR. S ohľadom na množstvo týchto bagandží dodaných do ZSSR ide o marginálnu množinu bagandží mimo produkcie v ZSSR. Konkrétne v priebehu II. svetovej vojny ich bolo dodaných 13.470.936 párov. V porovnaní so Shoes Service, EM, t.j. so služobnými bagandžami pre mužstvo, vyrábanými pre jednotky brannej moci USA uvádzame, že z tohto vzoru bolo do ZSSR dodaných "len" 991.472 párov. V zoznamoch o dodávkach lend lease tovaru sa nami ponúkané bagandže označujú ako "Shoes Service, Russian Last", čo vyjadruje kvalitu bagandží, keďže ide o bagandže pre tzv. "ruské podmienky" alebo "pomery", najmä s ohľadom na odolnosť bagandží voči poveternostným vplyvom a s ohľadom na fyziognómiu ich používateľov, t.j vojakov jednotiek sovietskej brannej moci. V určitom množstve sa tieto bagandže, spoločne aj s inými lend lease a sovietskymi bagandžami (napr. Roughout Shoes alebo klasické sovietske vojenské bagandže) dostali aj do skladov intendancie čs. voj. jednotiek v ZSSR, čo dosvedčujú archívne záznamy, ako aj fotografie. Použitie týchto bagandží v radoch poľských vojenských jednotiek v ZSSR je ešte výraznejšie, takže pri ich kúpe pre účely prezentácie týchto jednotiek nie je čo váhať.

Nami ponúkané lend lease bagandže sú hnedej farby, sú vyrobené s kvalitnej hovädzej kože, ktorá je na povrchu bagandží hladká a ich vnútri drsná. Podpätok je vybavený zapustenou oceľovou podkovičkou, ktorá je zapustená do gumovo - koženého podpätku. Špička bagandží je vybavené typickou podkovičkou v tvare polmesiaca, v jej prednej časti ohnutou v uhle 90 stupňov smerom nahor. Podrážka je kožené, po obvode prešitá bavlnenou obuvníckou niťou a k telu bagandží pripevnená pomocou oceľových obuvníckych klinčekov. Šnúrky sú kožené o dĺžke maximálne od do 140cm.

Bagandže pred prvým použitím ošetrite nami ponúkaným produktom Neatsfoot oil alebo hnedým krémom na topánky. Pomocou týchto prostriedkov je ich potrebné ošetrovať po každom použití. V prípade nasiaknutia kože vodou je potrebné bagandže vysušiť pri izbovej teplote. V žiadnom prípade ich neprikladajte k tepelným telesám alebo k otvorenému ohňu. V prípade používania obuvi s koženou podrážkou bez predošlého ošetrenia hrozí popraskanie kože. Takéto poškodenie obuvi nie je dôvodom na reklamáciu, keďže zákazník nerealizoval nami odporúčané ošetrenie obuvi.

Nami ponúkané bagandže vyrábame v ôsmych EU veľkostiach (od veľkosti č.39 až po veľkosť č.46 s tým, že takto sú označované aj v rámci nášho E-shopu). Bagandže obsahujú 6 nitov použitých za účelom zosilnenia švov bagandží. Bagandže sú od veľkosti č.39 až po veľkosť č.41 vybavené 7 pármi šnúrkových dierok. Od veľkosti č.42 až po veľkosť č.46 sa na bagandžiach nachádza 8 párov šnúrkových dierok. Táto skutočnosť korešponduje s našimi dobovými podkladmi a s originálnymi bagandžami.

Za celé obdobie nami predávaných vyššie uvedených typov bagandží sme od našich zákazníkov nedostali žiadnu reklamáciu, ba naopak, všetci si ich velice pochvaľovali a mnohí z nich ich tzv. "schodili" až do úplného zodratia. Osobne majiteľ WPG Central Europe ich používa od roku 2014 bez akýchkoľvek problémov, alebo poškodení, do dnešných dní.